eco farming logo

Štatistika

Členovia : 2
Článkov : 17
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 52681
Home O našej stanici
O nás PDF Tlačiť E-mail


Vitajte na našej stránke chovateľskej stanice Ali - Bakorm!

 

Zaoberáme sa chovom Stredoázijskeho ovčiaka, nádherného plemena robustných psov, ktoré do vienka okrem svojej veľkosti dostali aj mnoho špecifických vlastností. Toto plemeno stáročiami používané na ochranu zvierat, karavanou a svojich majiteľov. Počas dlhých storočí vplyvom výberu prírody a človeka bolo vytvorené plemeno inteligentné, sebavedmé, silné, vytrvalé a hlavne schopné samostatného rozhodovania a konania s veľmi precízne vyvinutým inštinktom chrániť majetok a územie svojho majiteľa.

 

Všetky tieto vynikajúce vlastnosti robia zo Stredoázijského ovčiaka kvalintého psa v dnešnej dobe vhodného pre mnohoraké využitie. Samozrejme za predpokladu, že sa budeme snažiť pri jeho chove o zachovanie jeho prirodzených vlastností pre, ktoré bol storočiami šľachtený. Jedná sa hlavne o spôsob výberu partnerov do chovu a zachovanie prirodzených vlastností tohto starobylého plemena. Len v dnešnej dobe často móda a dopyt prevyšujú kvalitu čo je na škodu Aziatov.

 

Stredoázijský ovčiak (aziat) je pes stredného alebo veľkého vzrastu, mohutnej telesnej konštrukcie, silný, smelý a voči cudzím osobám nedôverčivý. V dnešnej dobe  tento nenáročný pes sa ľahko  prispôsobí  najrôznejším klimatickým podmienkam, čo umožňuje jeho mnohoraké uplatnenie. Stredoázijský ovčiak si zachoval svoje pôvodné prírodné vlastnosti, najmä nesmierne vyvinutý teritoriálny zmysel. Bezpečne stráži  zverený objekt, pričom vôbec nezáleží na tom, či ide o dom,záhradu, farmu, byt, auto, rozličné objekty alebo o osobu. Je neohrozeným strážcom, ktorý potrebuje pevnú ale láskavu ruku.

 

Momentálne máme v našej chovateľskej stanici dvoch psov  - Faruh, Takyr a jednu fenu - Garu. Taktiež sa zúčastňujeme v rámci možností výstav, výsledky z nich sú priebežne zverejňované na stránke.

 

V prípade záujmu o viac informácií nás kontaktujte!

 

Posledná úprava Pondelok, 27 August 2012 07:58
 


Prevádzkované na Joomla!. Designed by: free Joomla theme cms hosting Valid XHTML and CSS.